Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěchy programu Restart

22. 2. 2011

Úspěchy programu Restart Obrnice, nebo jak vyhodit 6 950 000 .

 

Dotovaná místa Od 1. 10. 2010 získaly dvě účastnice projektu Restart dotovaná pracovní místa. Jedna v Duhovce o. s. a druhá v TJ Sokol v Obrnicích. Další dotované pracovní místo získala jedna účastnice projektu u úklidové firmy Fiala v Mostě.

 

Rekvalifikace - základy obsluhy PC Dne 6. 9. 2010 byl zahájen rekvalifikační kurz Základy obsluhy osobního počítače. Na výuku dochází do Integrovaného centra volnočasových aktivit v Obrnicích šest vybraných účastnic projektu Restart. Pod vedením lektorky z LVS s.r.o. se do konce měsíce září během 72 hodin seznámí se základními pojmy, naučí se pracovat v MS Word, MS Excel, s internetem a elektronickou poštou, dále s digitální kamerou, fotoaparátem, scannerem a dataprojektorem.- Zajímalo by mne na co jim to bude a kdo je zaměstná!

 

Výuka řízení motorových vozidel Od 7.9.2010 do 29.10.2010 se na získání řidičského oprávnění připravují v Autoškole Kačírek v Mostě dva vybraní účastníci projektu. 

Se skupinou B, se na trhu práce jistě uplatní. Jinak zadarmo řidičák na auto se jistě hodí.

 

 

Zahájeny poradenské kursy Dne 10.05.2010 byly zahájeny poradenské kursy v učebně, která se nachází v prostorách TJ Sokol v Obrnicích. Jedná se o tři typy kursů, a to motivačně aktivizační, kurs finanční gramotnosti a kurs posilování sociálních návyků. Jednotlivé skupiny jsou tvořeny vždy přibližně deseti účastníky. Druhá etapa motivačních kursů bude zahájena v září tohoto roku. Výběrové řízení na dodavatele poradenských kursů

 

Užší projektový tým

OBEC OBRNICE             Drahomíra Miklošová (manažer projektu) starostka obce
                                       Ivana Malá (finanční manažer)
                                       Milada Piksová (poradce HELPdesk)

ÚŘAD PRÁCE              Mgr. Alena Zieglerová (odborný pracovník - profesní vzdělávání)

DUHOVKA                    Dotace na rok 2011- 416 000 Kč

                                      Jana Drnecová (koordinátor odborný pracovník)
                                       Iveta Pádárová (administrátor odborný pracovník)

OS LIBUŠE                   Ing. Alena Koláčková (koordinátor odborný pracovník)
                                   Bc. Hana Šimmerová (administrátor odborný pracovník)

OMNI TEMPORE          Dotace na rok 2011- 703 000 Kč

                                      Mgr. Viktor Koláček(evaluátor)                                

                                      Květoslava Zůnová (projektový odborný pracovník) RIC-Most
 

Mimochodem je    Mgr.Viktor Koláček  předsedou představenstva OS Libuše 

 

 
Ve výběrovém řízení na dodavatele rekvalifikačních kursů pro Restart Obrnice vyhrála společnost Litvínovská vzdělávací společnost s.r.o se sídlem v Litvínově založena 2.2 2010. Vlastníkem této společnosti je společnost COMENIA v.o.s. Ve vedení této společnosti je ing. Dagmar Prošková.      
Výběrové řízení na dodavatele poradenských kursů pro Restart Obrnice vyhrála společnost RIC se sídlem v Mostě. Ředitelkou společnosti je ing.Dagmar Prošková, která je předsedkyní správní rady společnosti OMNI TEMPORE.  

Tak to vypadá, že všechny dotace s programu Restart Obrnice plynou do společností, ve kterých je ve významných funkcích ing. Dagmar Prošková.